Jak zkrátit čas balení na minimum Odnes to, je otázka, kterou si klade v podstatě každý, koho se týká stěhovací proces. Mezi námi – nikdo nemá zájem se s tím příliš babrat, a čím dříve bude vše připraveno k přestěhování, tím lépe. Jak tedy balení zvládnout, aby proběhlo rychle, ale zároveň abychom předměty zabezpečili před poškozením?
Klíčový je balicí materiál
Lidé, kteří sází na staré časopisy a noviny a na výplně krabic z bytového textilu https://www.firmy.cz/Remesla-a-sluzby/Uklidove-a-cistici-sluzby/Cisteni-kobercu/kraj-stredocesky/kolin kdy se například balí talíře mezi ručníky, si přidělávají mnoho zbytečné práce, krabice přetěžují a také riskují, že zabalený porcelán přijde k úhoně.
Staré noviny odložte do sběru a pořiďte si bublinkovou fólii navinutou v roli. Do bublinkové fólie zabalíte úplně vše, počínaje sklenicemi a porcelánem a konče knihami, předměty ze dřeva, hračkami, sportovními potřebami, obuví a textilem. Výhodou fólií s bublinkami je, že jsou velmi levné, lehoučké, netoxické, nealergické, příjemné na dotek, dobře dostupné, a že bezpečně zabalíte v podstatě téměř každý předmět.
Stretch fólie – ta by ve vaší domácnosti také neměla chybět. Bude se vám hodit pro balení velkých předmětů, co se nevejdou do krabic, např. nábytku, elektrických spotřebičů (chladničky, pračky), velkých lustrů, akvárií, hudebních nástrojů, koberců atd.
Výplňová tělíska – je-li v krabicích více volného místa, můžete jej vyplnit buď kartonovou vlnou anebo drobnými tělísky, kterým se říká „flo-pak“. Vyrábí se buď z polystyrenu, anebo z materiálu, který se biologicky rozkládá v přírodě, např. z kukuřičné krupice.
Nezapomínejte krabice lepit a popisovat
Každá krabice by měla být označena číslem a měli byste si někam psát, co se nachází uvnitř. Měli byste tedy mít již v předstihu pořízenou lepicí pásku, tlustý lihový fix, poznámkový blok s propiskou, nůžky, případně provázek na převazování některých těžších krabic.