Voda v bazénu se dá ochránit mnoha rozličnými způsoby. Asi tím nejefektivnějším je používání bazénové chemie, obvykle ve formě chlorových nebo kyslíkových tablet. Tyto přípravky mají za úkol zlikvidovat veškeré nebezpečné bakterie, které se v bazénové vodě nacházejí. A obvykle se jim to i poměrně daří. Je však nutné fungovat i preventivně, což mimo jiné znamená také zamezení přístupu rozličným pevným nečistotám, které mají obvykle podobu větví, případně hmyzích skeletů. I na těchto na první pohled drobných nečistotách se mohou ukrývat bakterie v opravdu hojném počtu. K tomu, aby se nedostali do kontaktu s vodou, můžete začít používat poměrně prostý, ale velice účinný prostředek – bazénovou plachtu.
Cenově dostupná
Na rozdíl od chemických přípravků není bazénová plachta kdovíjak drahá. V závislosti na velikosti bazénu ji můžete pořídit za velice slušné peníze. Je nutno ale dodat, že pro opravdu velké vodní plochy se příliš nehodí. Pokud tedy máte bazén o velikosti fotbalového hřiště, budete se muset obrátit na jiné způsoby, jak nedovolit spadaným nečistotám kontakt s vodní hladinou. Plachta samozřejmě také není stoprocentní. Funguje pochopitelně jen když je natažená, což bývá obvykle hlavně v nočních hodinách a také se používá při zazimování.
Sluneční energie
V případě, že nebudete šetřit, můžete si koupit speciální solární plachtu. Ta odvede zhruba stejnou práci jako klasický typ, jen s tím rozdílem, že dokáže zahřát vodu. Samozřejmě, že není tak efektivní jako elektrická ohřívadla, ale na druhou stranu nevyžaduje žádný přísun energie, stačí na ni prostě nechat svítit slunce. Z toho důvodu není příliš účinná v dnech, kdy je pod mrakem. Ovšem takových je v letních měsících poměrně málo. A i když nebude zrovna vodu ohřívat, stále bude fungovat jako kryt. Za jedny peníze tak dostanete cenově dostupný víceúčelový prostředek na ohřívání i krytí vody v bazénu.