Hlavně v zimě jsou tyto části těla u většiny lidí opomíjené a nevěnují jim takovou péči jako třeba rukám. Je to samozřejmě chyba, protože nohy potřebují péči celý rok . I když je nosíme schované pod oblečením a nikdo je nevidí, je důležité se jim čas od času věnovat. Ale jak?
Pravidelné mytí
Nohy omývejte vodou a mýdlem alespoň jednou denně. Ideální je sprcha večer před spaním a po příchodu z práce. Zapáchající nohy nejsou příjemné pro nikoho a určitě nechcete, aby trpěly mykózou. Při koupeli myslete i na meziprstní prostory a pečlivě je vymývejte.
Kvalitní ponožky
Aby se vaše nohy v uzavřené obuvi nepotily, noste ponožky vyrobené z bavlny nebo bambusu. Jakákoli umělá vlákna vynechte. Samozřejmostí je pravidelná výměna ponožek. Tu proveďte pokaždé, když vám zvlhnou potem, nejlépe každý den.
Peeling
1-2x do měsíce se doporučuje provádět peeling nohou. Zbavíte se tak tvrdé, suché odumřelé kůže a vaše chodidla budou krásně jemná. K peelingu lze použít obyčejnou pemzu. Nejprve si ale nechte nohy odmočit ve vodní lázni, do které přidáte trochu mořské soli nebo olejíčku. Asi po 10 minutách můžete začít nohy obrušovat pemzou. Mimo ni lze používat i elektrický pilník na chodidla. Rotující pilník vám krásně obrousí paty do hladka a vaše nožky budou jako znovuzrozené.
Krém na nohy
Po provedení peelingu si nezapomeňte chodidla nakrémovat výživným krémem nebo olejíčkem. Vaše nohy krásně zvláční. Na trhu je takových produktů spousta. Jaký si vybere, je na vás.
Péče o nehty
Součástí chodidel jsou také nehty. I ty si zaslouží kvalitní péči. Pravidelně je zastřihávejte rovně po celé délce a pokud jste žena, dopřejte jim výživný lak.
Abyste předešli plísni, choďte co nejčastěji boso nebo v otevřené obuvi, na plovárně noste žabky a měňte si často ponožky. Mykóza je přenosná choroba. Pokud ji už náhodou máte, berte ohledy na ostatní a nechoďte boso na veřejně přístupných místech.